You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816018 Wysłany: 02 Gru 2016, 19:57; 
 Temat postu: 1.2 8V problem z mieszanką, emisją, lambda.
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Gru 2016,
Posty: 1
Miałem i mam szereg problemów z kropkiem. Niedawno strzeliła UPG, naprawa wykonana: nowy termostat, głowica po planowaniu, rozrząd wymieniony, płyny, uszczelki, filtry, wszystko. Przewody zeszłej wiosny, świece razem z nimi. Naprawy wykonywał mechanik. Po naprawie Punto przejechało dobrze dosłownie tylko parę km, po czym miało problem taki, że przy ruszaniu - zwłaszcza pod górkę się dławił, dusił gasnął. Poza tym pracował równo i jechał dobrze.
Pompa paliwa sprawdzona manometrem i jest OK. Pomyślałem, że może lambda - wypiąłem, pojeździłem i było OK tylko dość mocno czuć było ostry zapach z wydechu, po czym wpiąłem na nowo i... objawy zamieniły się na to, że rusza bez problemu, ale zdarza się gasnąć na jałowym. Jak doda się gazu na maksa to lekko się czasem przykrztusi, ale głównie to mocno czuć benzynę z wydechu, dymi momentami okropnie na szaro, emisja mocno CO i czegośtam jeszcze 10x poza normami. Błędy P0170, zdarzył się wcześniej P0171 - teraz już raczej nie. Przeprowadzałem adaptację i nic nie wskórało. Czyściłem przepustnicę (wg wątku, który znalazlem na forum) i sprawdziłem świece - te drugie okopcone na czarno mocno. Zerknąłem na wtryski i ogólnie to otwierają się i zamykają i nie puszczają jak pompa pracuje. Tyle potrafiłem sprawdzić (dowiedziałem się już z innego forum o teście przelewowym, wykonam w najbliższym czasie).
Odczyt z lambdy przed katalizatorem na jałowym stały, lekkie wahania wokół 0.8V. Integrator z tej sondy cały czas praktycznie wartość maksymalna 1.25%. Tak, jakby uszkodzona. Wziąłem więc lambdę ze szrotu, oryginalną, rzekomo sprawną, wpiąłem i sytuacja podobna, stałe napięcie w okolicach 0.75V. Zamieniłem miejscami z drugą lambdą i objawy ogólnie takie same (ale nie sprawdziłem wtedy odczytu na FES). Wszystkie trzy są padnięte? Kończą mi się pomysły - co może być tu nie tak? ECU?
Image


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO